TR | EN

Bu proje Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilmektedir.

Seren ÜSTÜNDAĞ

Seren ÜSTÜNDAĞ

Seren ÜSTÜNDAĞ, 1995 yılında Uşak’ta doğmuştur. İlkokulu İzmir Mehmet Hikmet Kaşerci İlköğretim okulunda okumuştur. Lise eğitimimi ise İzmir Yıldız Tınas İzmiroğlu Anadolu Lisesinde tamamlamıştır. 2013 yılında girdiği İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji bölümüne halen devam etmektedir. 

Ayrımcılık çatısı altındaki konular özel olarak ilgisini çekmektedir ve bu kapsamındaki etkinlik, seminer ve kongrelere aktif katılım sağlamakla birlikte sosyal farkındalığı desteklemek amacıyla birçok dernek, vakıf ve örgütün çalışmalarına gönüllü olarak katılmaktadır.

Psikoloji bilimine dair yaptığı ilk çalışma iki arkadaşıyla daha birlikte, ‘Feminist Psikoterapi de Güç İlişkileri’ isimli alan araştırması olmuş ve çalışmanın posteri 20. Ulusal psikoloji öğrencileri kongresinde sunulmuştur. Bunun dışında 19. Ulusal Psikoloji Kongresine katılmıştır. ‘Evrime Multidisipliner Yaklaşım’ isimli sempozyuma katılım belgesi bulunmaktadır. Etkili konuşma teknikleri; Beden dili, Etkin dinleme ve Güç duruşu; Stres, Özgüven ve Hedef yönetimi; Kişisel marka imajı ve Kişisel iletişim yönetimi gibi sertifikaları bulunmaktadır. Ayrıca Psikolojik İlk Yardım eğitimi almıştır. Bunun dışında Psikodrama atölye ve grup çalışmalarına katılmıştır.

Şuanda Türk psikologlar derneği fahri üyesi, Yaşam Haklarını Destekleme Derneği gönüllüsü olarak faaliyet göstermektedir.


Copyright © 2016 | Bu yayın Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin mali katkısıyla hazırlanmıştır.