TR | EN

Bu proje Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilmektedir.

Burak DERE

Burak DERE

Burak DERE, 6 Ağustos 1994 tarihinde İzmir ilinde doğmuştur. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini İzmir’de tamamlamıştır. İstanbul Ticaret Üniversitesi psikoloji bölümü lisans öğrencisidir. Aynı zamanda Türk Psikologlar Derneği fahri üyesidir. Burak Dere, aldığı psikoloji eğitimiyle birlikte sosyal farkındalık çalışmalarına daha fazla önem vermiş olup, bu bağlamda sivil toplum örgütleriyle birlikte gönüllü çalışmalar yapmaktadır.

Dezavantajlı gruplar, mülteciler, sosyal dışlanma, ayrımcılık, önyargı, homofobi, toplumsal cinsiyet, cinsiyetçilik, cinsel istismar ve şiddet gibi konular çalışma alanları içindedir ve bu alanda düzenlenen etkinlik, seminer, kongrelere katılım sağlamaktadır. Ayrıca Okul topluluklarında da aktif rol almaktadır. Onun dışında Tolga Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi, PsikoBornova Danışmanlık Merkezi, Raya Eğitim Ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi gibi kurumlarda mesleki staj çalışmalarını sürdürmüştür. Klinik ve Sosyal Psikoloji yönünde çalışmalar yapmayı planlamaktadır.

19. Ulusal Psikoloji Kongresi, 20. Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi, Doğal Afetlerde Kadınlar Çalıştayı, Psikodrama Çalışma Grubu, Psikolojik İlk Yardım, Etkili İletişim, Diksiyon, Beden Dili, Davranış Kuralları, Kurum Kültürü gibi eğitimlere katılım göstermiştir.

Şuan ise Dezavantajlı Kişilerin Sosyal Entegrasyonu ile İstihdam Edilebilirliklerinin Geliştirilmesi Hibe Programı" kapsamında “İlle de Bir İş Olsun” adlı AB destekli projede İzmir Romanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nde proje stajyeri olarak faaliyetini sürdürmektedir.


Copyright © 2016 | Bu yayın Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin mali katkısıyla hazırlanmıştır.